Неділя, 16.12.2018, 19:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
Статистика
Мир красок - купить краску по выгодной цене

Дирекція художніх виставок України

Головна » 2016 » Серпень » 18 » Художня виставка з нагоди 25 річниці Незалежності України
16:01
Художня виставка з нагоди 25 річниці Незалежності України

У серпні 2016 року у виставкових залах Черкаського обласного художнього музею відкриється художня виставка з нагоди 25 річниці Незалежності України.
На виставці представлено 80 творів живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва з фондів Дирекції художніх виставок України, які представляють усі мистецькі регіони України.

В експозиції – твори митців усіх поколінь, від корифеїв до молодих художників.
Серед авторів – Шевченківські лауреати Тетяна Яблонська, Сергій Якутович, Юрій Герц, Віктор Ковтун, Віктор Шаталін та багато цікавих неповторних особистостей.
Виставка надає глядачам чудову можливість ознайомитися із широким діапазоном творчих задумів художників, пошуків свого стилю в мистецтві – від реалістичного зображення світу до абстрактного філософського узагальнення. Живописці майстерно володіють палітрою різноманітних технік, демонструють високий професіоналізм, свіжість думки.

Прагнення орієнтуватись на світове мистецтво через глибоке осмислення національних традицій, засвідчують сюжетні твори, пов’язані з історією України, видатними історичними постатями, козацькою тематикою. Краса рідного краю постає у численних пейзажах як  реалістичного, так і абстрактного напрямку.

Художники-графіки творчо підходять до техніки виконання своїх творів. Кожен щось робить не за традицією, вносить своє в технологію, відновлює забуті техніки. В кожному творі відчувається поважне ставлення митців до графічних технік та паперу.
Надзвичайно цікавою сторінкою в історії українського мистецтва є творчість геніального художника Сергія Якутовича. Він, як і  його батько  Георгій В’ячеславович,  присвятив себе мистецтву. Графіка Сергія Якутовича стала символом епохи, її яскравою сторінкою. «Він феноменальний, він такий один» - каже галерист Павло Гудимов. Він ілюструє чи не усю класику світової та вітчизняної літератури, оформляє книжки Ліни Костенко («Берестечко»), створив галерею портретів усіх гетьманів України На виставці експонуються два твори Сергія – «Запорожці» і «Тарас Бульба»  з графічного альбому «Мазепіана», присвяченого його найулюбленішій історичній постаті – гетьману Івану Мазепі. Художник досконало володіє різними графічними техніками, крім того, він добре знає історію України, зокрема, козацьку добу, що дало йому змогу правдиво передати образи козаків. Сергій Якутович – унікальний художник, чиї роботи знаходяться поза часом та жанрами.  

Серія офортів «Козацька слава» Ангеліни Сіденко показує велич і красу козаків-лицарів, захисників народу, його волі та православної віри, любов до рідної землі.
У розділі декоративно-прикладного мистецтва постає органічне поєднання традицій та новаторства. Про високий рівень цього мистецтва свідчать гобелен народного художника України Людмили Жоголь, Шевченківських лауреатів Надії Бабенко, Ганни Верес, Василя Омеляненка, художників Тетяни Ілляхової, Ніні Лапчик, Ганни Самраської, Віри Пуглик, Катерини Тимошенко та інших.

В експозиції можна побачити твори митців київської школи художнього скла – народного художника України Івана Аполлонова, львівської школи – заслужених художників України Мар’яна Тарнавського, Євгенії Косаковської. 

Експонуються також унікальні твори майстрів з відомих стародавніх гончарських центрів – Опішня, Васильків, Косів, петриківський розпис, полтавська вишивка, дерев’яна різьблена скульптура, гуцульське різьблення з інкрустацією, яворівське різьблення. Кожен цей мистецький твір поєднує в собі загальнонаціональні риси і водночас відбиває особливості тієї частини України де він створений.

Серед експонатів особливу зацікавленість викликає композиція «Козак Мамай» заслуженого майстра народної творчості України Григорія Денисенка з м. Васильків Київської області. Козак Мамай у думах українців уособлював народну силу духу, незламність волі у боротьбі з ворогом. Зазвичай козаків Мамаїв малювали на полотнах, на скринях, а виконання такої композиції в глині – це унікальне явище.
Особливу увагу викликають роботи художників Мамута Чурлу та його учня Рустема Скибіна з Сімферополя, які поставили собі за мету відродити багате духовне надбання кримсько-татарської культури, зокрема, налагодити виробництво предметів декоративно-прикладного мистецтва для сучасного побуту.

В історичному розвитку української держави було багато непересічного, оригінального і повчального. Наша держава впевнено і цілеспрямовано прямує в Європейську спільноту. Процес розбудови молодого суспільства і країни вкрай складний і досить часто болісний, тому й є певна частка відповідальності кожного з митців за майбутнє України, за право жити  у вільній незалежній державі, вільно дихати і вільно творити.

 

Категорія: Виставки | Переглядів: 310 | Додав: grevzi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0