Неділя, 16.12.2018, 19:28
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Календар
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
Статистика
Мир красок - купить краску по выгодной цене

Дирекція художніх виставок України

Головна » 2012 » Листопад » 15 » Художня виставка «ОДВІЧНА МАГІЯ КІММЕРІЇ» до Х-річчя міжнародного художнього пленеру «Коктебель»
14:59
Художня виставка «ОДВІЧНА МАГІЯ КІММЕРІЇ» до Х-річчя міжнародного художнього пленеру «Коктебель»
Художня виставка «ОДВІЧНА МАГІЯ КІММЕРІЇ» - яскрава подія для осіннього Києва, що мальовничо і багатогранно відображає кримські враження учасників волошинськіх пленерів за 10 років. Експозиція присвячена 135-річчю від Дня народження М.О. Волошина і проводиться заповідником «Кіммерія М.О. Волошина» спільно з Дирекцією художніх виставок України та Національним музеєм літератури України.
 
 
Міжнародний пленер художників «Коктебель» - культурологічний проект Дому-музею М.О. Волошина, який з 2003 року щорічно реалізується в рамках Міжнародного науково-творчого симпозіуму «Волошинський вересень» - найбільшого явища в масштабі СНД, орієнтованого на сучасну культуру в усіх її естетичних проявах. Керівник пленеру Наталія Мірошниченко, генеральний продюсер - Ліна Агаркова. Коктебельський пленер продовжує творчі традиції Дому Максиміліана Волошина початку ХХ століття і мета його - створення музейної експозиції сучасного мистецтва. Відмінною рисою його є тісна взаємодія літератури, образотворчого мистецтва, музики в загальних арт-проектах та інсталяціях і просвітницька діяльність відомих художників - проведення майстер-класів для дітей Коктебельській школи мистецтв і відкритих творчих лабораторій в Домі Поета.

Куз'янц Олександр Володимирович


Франчук Валерій Олександрович 

Надовго запам'яталися арт-проекти пленеру - символічні перформанси «Дерево бажань», «Кіммерійський вінок», що завершували літературну складову симпозіуму. У них брали участь гості з Австрії, Вірменії, Німеччини, Індії, Молдови, Польщі, Росії, США, України, Естонії та багатьох інших країн. На виставці ми бачимо і результат проекту 2012 року - «Сесія автографів». Під керівництвом київського художника Володимира Балибердін відомі поети - учасники фестивалю залишили свої автографи на мідних пластинах, які будуть оброблені спеціальним способом і передані в дар Дому-музею М.О. Волошина. Особлива тема коктебельських пленерів - Джаз-фестиваль, образотворчі імпровізації в стилі джаз представлені в експозиції різноманітно. І, звичайно, дивовижні пейзажі, які надихали Івана Айвазовського, Костянтина Богаєвського, співця Кіммерії Максиміліана Волошина - головна тема художніх інтерпретацій чарівної країни Коктебель, що ми побачимо на виставці. Невичерпні для творчості Карадазькі скелі, хвилі кіммерійських пагорбів, парчевій схід над Хамелеоном і райдужні заходи сонця за блакитні гряди гір. Дивовижні стани природи у вересні - то сріблясті ліричні дні, то кришталева прозорість ранку, то золотом і багрянцем горять на сонці скумпії і виноградники.

На вернісажі представлені роботи учасників пленеру різних років: заслужених художників України Олександра Дорошенка, Сергія Московченка, Людмили Нагорної, Валерія Франчука - лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Андрія Александровича-Дочевського, члена Professional part International Society of Marine Painters, художнього керівника пленерів Сергія Коваля, відомих українських авторів Наталії Гронської, Галини Дюговської, Світлани Зеленої, Марти Базак, Катерини Гавриленко, Тетяни Мисковець, Акбара Хурасані, Олександра Мельникова, Олега Лазаренка, Леоніда Берната, Бориса Фірцака, Ігоря Юр'єва, Олександра Кірєєва, Едуарда Куліша, Олександра Алексєєва, Миколи Луговенко, Олександра Масика, Сергія Вутянова, Ганни Коломієць, ювеліра Володимира Балибердін, кераміста Віри Томашевської та інш. Представлені роботи російських художників: члена Міжнародної федерації художників Ольги Татарінцевої, Олега Жорника, білоруського автора Олександра Пилипенка і польських майстрів: Станіслава Дзюбака, Ганни Зелінської-Чекай, Ганни Бурковської.

Неодмінною складовою пленеру є екскурсія по Дому Поета, включаючи відкриті фонди - кімнати, що зберегли інтер'єри і атмосферу, створену на початку минулого століття Максиміліаном Волошиним. З вишки Дому можна окинути оком коктебельську бухту і долину: від гігантської природної інсталяції - профілю М.О.Волошина до його могили на вершині гори Кучук-Єнішар.

У 1903 році в Коктебелі за своїм проектом Максиміліан Олександрович будує колибний будинок, до якого в 1913 році прилаштовує з дикого каменю високим еркером двусветной Майстерню:

Всей грудью к морю, прямо на восток,
Обращена, как церковь, мастерская…

Дім, з різними ритмами архітектурних обсягів і вікон, оперезаний ясно-блакитними терасами-палубами, з вишкою-містком вийшов дивно гармонійним, складовою що до єдиного цілого з коктебельськім перетинаючим ландшафтом.

У цьому будинку, в очеретину епоху Срібного століття, серед сум'яття гарячих років революції та громадянської війни, трагедій перших років радянської влади М.О.Волошина зумів створити неповторний стиль побутування і спілкування, зберегти атмосферу гостинності, високої культури і творчості.

Андрій Білий згадував враження про Волошина початку дев'ятисотих: «М.О. з'являвся в Москві, швидко входячи в її злоби дня і виступаючи головним чином у ролі миротворця, згладжуючи протиріччя між противниками ...; та потім безслідно зникав або до Європи, де він збирав, так би мовити, мед з художньої культури Заходу, або в свій рідний Коктебель, де він в самоті запроваджував все бачене і почуте ним у ту нову якість, яке згодом і створило будинок Волошина як один з культурних центрів не лише Росії, але і Європи».

Не випадково місією Дому-музею сьогодні є, головним чином, збереження унікальної автентичної колекції, духовних і культурних цінностей Дому Максиміліана Волошина та інтеграція їх у сучасне суспільство через систему комплексних науково-дослідних і культурно-інформаційних програм.

Національна спілка художників України - постійний партнер Дому-музею М.О. Волошина. У різні роки сприяння у проведенні пленерів надавали Польський інститут у Києві, Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасників СНД, Всеукраїнська творча спілка художників "БЖ-АРТ", Соціальний центр Юлії Льовочкіної. У проведенні цієї виставки надав допомогу також Джаз-фестиваль «Коктебель».

Виставка експонується у Національному музею літератури України
вул. Б.Хмельницкого, 11
з 08 - 24  листопада  2012р.

Категорія: Виставки | Переглядів: 700 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0